Co je skutečnou příčinou nadváhy a obezity?

24.10.2016

Pět krátkých videí s českými titulky z dílny dětského endokrinologa Dr. Roberta Lustiga  a expertek na obezitu Elissy Epelové a Barbary Laraiaové, Vám jednou pro vždy otevřou oči! Videa jsou zpracována výstižnou a lehce pochopitelnu formou, určitě stojí za zhlédnutí.

Obezita 1. Epidemie, která se týká každého

V tomto nepříliš optimistickém videu z dílny Kalifornské univerzity se od odborníků Dr. Roberta Lustiga, dětského endokrinologa a expertek na obezitu Elissy Epelové a Barbary Laraiaové dozvíte, proč se obezita stává globálním problémem a co ji vlastně způsobilo.

Video s českými titulky zde.

Obezita 2. Jedovatý cukr

V druhém dílu pořadu o obezitě vám Dr. Robert Lustig vysvětlí, čím je cukr pro náš metabolismus nebezpečný.

Video s českými titulky zde.

Obezita 3. Začarovaný kruh

Tentokrát se od Dr. Roberta Lustiga dozvíme, jak vás při hubnutí a přibírání ovlivňují hormony leptin a inzulin.

Video s českými titulky zde.

Obezita 4. Sladká závislost

V novém díle pořadu o příčinách obezity se dozvíte, jak cukr působí na náš mozek.

Video s českými titulky zde.

Obezita 5. Generace XXL

V tomto díle pořadu o obezitě se odborníci zaměřili především na původ obezity u nejmenších dětí a na možnosti její prevence.

Video s českými titulky zde.

Robert H. Lustig, M.D., M.S.L., je mezinárodně uznávaný pediatrický endokrinolog, který strávil uplynulých šestnáct let léčením dětské obezity a studiem účinků cukru na centrální nervovou soustavu, metabolismus i onemocnění.

Je ředitelem programu Hodnocení hmotnosti pro zdraví dospívajících a dětí v dětské nemocnici Benioff Children's Hospital Kalifornské univerzity v San Francisku (UCSF); je členem Centra pro diagnostiku, studium a léčbu obezity UCSF a Taktické skupiny proti obezitě Endokrinologické společnosti.

Ve své knize Cukr - náš zabiják vysvětluje, kde se bere celosvětová epidemie obezity, a ukazuje vztahy mezi stravováním a zdravím. Aby nám pomohl zhubnout a získat nazpět naše zdraví, předkládá strategie, které může každý použít k tomu, aby si dal znovu do pořádku klíčové hormony, jež regulují hlad, pocit slasti nebo stres, ale také strategie společenské pro zlepšení zdraví příští generace.

Líbí se Vám tento článek? Doporučte jej ostatním.